Harry Kane thyen rekord te Bayern Munich për fanellat e shitura

Picture of ina-online
ina-online

14/08/2023

Bayern Munich ka arritur të nënshkruajë me Harry Kane pas negociatave të stërgjatura me Tottenham Hotspurs.

Bavarezët u pajtuan të paguajnë 100 milionë euro te Spurs për transferimin e tij, plus 10 milionë euro të tjera në formë bonusesh.

30-vjeçari ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare me Bayernin nga e cila do të fitojë 25 milionë euro bruto në sezon, apo rreth 15 neto.

Kapiteni i Anglisë është bërë blerja më e shtrenjtë jo vetëm në historinë e Bayernit, por në të gjithë futbollin gjerman.

E përditshmja gjermane Sport Bild ka raportuar se është thyer një rekord edhe sa i përket shitjes së fanellave të Harry Kane nga tifozët bavarezë.

Në fakt Bayerni nuk ka fituar kurrë kaq shumë në një ditë me fanella me emrin e një lojtari.

Para fundit të ditës së diel, Bayerni ka shitur më shumë se 10 mijë fanella me emrin Kane dhe numrin nëntë.

Fanellat origjinale të Kane kushtojnë nga 75 euro (për fëmijë) deri në 138 euro . Nëse e vendosim çmimin mesatar, mesatar në 100 euro, atëherë duket qartë se vetëm dje Bayerni ka shitur fanellat e Kane për më shumë se një milion euro.

TË FUNDIT
2 minuta
Francë-Holandë, mbyllet me barazim
2 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
4 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
4 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
7 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë
8 orë
“AS” paralajmëron: Daku nuk do të luaj ndaj Spanjës
2 ditë
UEFA përjashton nga Europiani gazetarin kosovar, pas gjesteve nacionaliste...
1 ditë
“Shqipëria po thyen çdo parashikim”, Mourinho ngre në qiell kuqezinjtë: Na kishte munguar diçka e tillë, jeni kulmi i futbollit
7 orë
E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva
1 ditë
Federata Serbe e Futbollit “kërcënon” UEFA-n: Dënojeni Shqipërinë dhe Kroacinë ose tërhiqemi nga Evropiani
1 ditë
Daku kërkon falje publike: Falja është burrërore, e bëra në afekt
7 orë
Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

LEXO MË SHUMË

fbl-euro-2024-match20-ned-fra-600x360

Francë-Holandë, mbyllet me barazim

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

INFO

NA NDIQ