Hasan Kadriu zgjidhet kordinator i PDE për Kumanovë

ina-online
ina-online

27/01/2024

Në kuadër të organizimit të strukturave të Partisë Demokratike Evropiane, sonte u mbajt Kuvendi themelues për Këshillin komunal në Kumanovë.

Me pjesmarrës nga të gjitha këshillat lokale të Kumanovës, me mbështetje unanime për kordinator i PDE për Kumanovë u zgjodh profesori Hasan Kadriu.

Kuvendit themelues i’u drejtua edhe kryetari Arjanit Hoxha i cili në fjalimin e tij tha: “Ky masovitet në Kumanovë dëshmon se ne po ndërtojmë partinë mbi themele të shëndoshë. Qëllimi jonë është të ndërtojmë një gjeneratë të re politikanësh të cilët kanë kapacitet për të udhëhequr me shtetin në formën më të mirë, duke ofruar profesionistë të vërtetë dhe duke bërë institucionet sa më të hapura dhe bashkëpunuese me qytetarët”.

Së shpejti pritet edhe organizimi i Këshillave komunale tjera të PDE duke rrumbullaksuar këtë proces deri në fillimin e fushatës për zgjedhjet Presidenciale dhe Parlamentare të këtij viti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ