Havertz bëhet “Topçi”, ja shuma që përfitojnë blutë

Picture of INA
INA

29/06/2023

Kai Lukas Havertz ndryshon “anën” në derbin e Londrës. 24-vjeçari gjerman largohet nga Çellsi dhe nënshkruan me Arsenalin. “Topçinjtë” do të paguajnë 70 milionë euro, plus pesë në formë variablash për transferimin e ish-lojtarit të Bajer Leverkuzenit.

Havertz u transferua në “Stemford Brixh” në vitin 2020, pasi pagoi 80 milionë euro. Ai largohet nga Çellsi me 139 ndeshje, 32 gola dhe 15 asistime.

Në memorien e “Bluve” do të mbetet goli ndaj Mançester Siti-t (0-1) që u dha titullin në Ligën e Kampionëve, të dytë në historinë e tyre. Ai shënoi edhe golin e fitores për Çellsin, në kohën shtesë, në finalen e Kupës së Botës për Klube kundër Palmeiras (2-1).

TË FUNDIT
2 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
4 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
5 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
5 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
5 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
2 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
1 ditë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
18 orë
Messi reagon pas një ngjarje të çuditshme
18 orë
​Lëndohet ylli i Barcelonës
17 orë
Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë
16 orë
UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit
15 orë
Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ