Haxhi Krasniqi zbulon se kur do ta ketë duelin e radhës

Haxhi Krasniqi shkëlqeu në përballje me polakun Bartlomiej Grafka, duke fituar me vendim të gjyqtarëve.

Bokiseri nga Kosolva boksoi për mrekulli përballë polakut dhe shënoi fitore, duke e hapur rrugën e tij drejt titullit të botës në kategorinë e mesme të versionit WBO.

“Dueli i radhës pritet në fillim të verës dhe unë jam i gatshëm për çdo luftë të madhe, pa rëndësi në cilën kategori apo federatë”, thotë për gazetën kombëtare “Bota sot”, Krasniqi.Krasniqi është krenarë për fitoren dhe që gëzoi kudo që janë shqiptarët. Boksieri më i mirë shqiptar edhe një herë tregoi klasin e tij dhe konfirmoi se shumë shpejt do të jetë i pari i botës.