Hazard pritet të largohet nga Real Madridi pas përfundimit të sezonit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Eden Hazard mund të largohet nga Real Madridi në afatin kalimtar të verës.

Belgu iu bashkua kampionëve spanjollë në vitin 2019 nga Chelsea, një transferim që kushtoi 115 milionë euro.

Megjithatë, Hazard me veti nuk mori edhe formën që e kishte te “Blutë” dhe nuk po ia del assesi të dëshmohet te “Los Blancos”.

Ai vazhdimisht luftoi edhe me lëndime të shpeshta.

Kësisoj, sipas ekspertit të merkatos, Fabirizo Romano, Real Madridi do të zhvillojë bisedime me Hazardin në javët e ardhshme për të ardhmen e tij.

Tani për tani thuhet se ndjenja është se ai do të largohet nga klubi këtë verë, nëse vjen një ofertë dhe mundësi e mirë.

32-vjeçari me klubin nga kryeqyteti spanjoll ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

Eden Hazard në total deri më tani ka regjistruar 73 paraqitje me Real Madridin në të gjitha garat, ka shënuar shtatë gola dhe ka kontribuar me 11 asistime.

TË FUNDIT
2 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
2 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
2 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
2 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...

ME TE LEXUARA

2 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
2 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
1 ditë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
1 ditë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
1 ditë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
1 ditë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
2 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...

LEXO MË SHUMË

zlatko dalic

Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

alonso xhaka

“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

luka modric

Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

Thiago Motta

Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi…

gatusooo-2

Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite…

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

INFO

NA NDIQ