Haziri: Presim të shohim se çka ka përgatitur Lajçak

Picture of ina-online
ina-online

06/11/2023

Emisari Special i Bashkimi Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, do të zhvillojë një vizitë dyditore në Kosovë.

Ai përpos krerëve të shtetit, do të takohet edhe me partitë opozitare.

Para takimit të së nesërm u deklarua nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri.

Haziri për Klankosova.tv tha se mbetet të shihet se çka do të dalë nga takimi i nesërm.

“Nuk është hera e parë. z. Lajçak, në çdo vizitë zhvillon takime edhe me kryetarin e LDK-së dhe me mua si i ngarkuar për dialog”, tha Haziri për Klankosova.tv

“Po, ka takim me neve si LDK, unë e përfaqësojë. Nuk e di se a ka takim edhe me parti tjera opozitare, sepse nuk ka bllok opozitar, ka LDK, PDK, AAK”, theksoi ai.

Numri dy i LDK-së tha se mbetet të shihet se çka ka përgatitur emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.

TË FUNDIT
9 orë
Kurti: Mos ta heroizojmë Faton Hajrizin, patriot në Republikën e Kosovës është Afrim Bunjaku
9 orë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës
9 orë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
1 ditë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
2 ditë
Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
9 orë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
9 orë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës
9 orë
Kurti: Mos ta heroizojmë Faton Hajrizin, patriot në Republikën e Kosovës është Afrim Bunjaku

LEXO MË SHUMË

kurti mediat

Kurti: Mos ta heroizojmë Faton Hajrizin, patriot në Republikën e Kosovës është Afrim Bunjaku

IMG_4667

Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës

IMG_4668

Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi

ejup maqedonci

Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

faton hajrizi

Serbia ka dërguar shenja të gishtërinjve në Kosovë, analizat tregojnë se përputhen me ato te Faton Hajrizit

gazmend halilaj

Halilaj: “Ishim cak i Fatonit për të na vrarë, ai nuk e kishte vrarë ushtarin rus (VIDEO)

faton hajrizi

Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

erkin morina

Flet miku i Faton Hajrizit: Ja çka më bën të dyshoj që ai mund të jetë gjallë

INFO

NA NDIQ