Herri Kejn udhëheq garën për “Këpucën e Artë”, Haland ndodhet shumë larg

ina-online
ina-online

25/12/2023

Herri Kejn po shkëlqen te Bajerni i Mynihut teksa deri tani ka shënuar 21 gola vetëm në kampionat. Me 42 pikë, ai udhëheq listën e golashënuesve më të mirë në Europë duke qenë kandidati kryesor për të fituar “Këpucën e Artë”.

Ai ndiqet nga Akor Adams i Montpelie me nigerianin që ndodhet në vendin e dytë me 36,5 pikë. Në vendin e tretë me 36 pikë ndodhet Klian Mbape.

Me 15 gola të shënuar në Serie A dhe me koeficient 2, aq sa Bundesliga, Lautaro Martinez me 30 pikë ndodhet në vendin e 6-të.

Një vit më parë, ky trofe i shkoi Erling Halandit, por sulmuesi i Mançester Sitit është ende larg për të konkurruar këtë edicion. Me 28 pikë, “bomberi” norvegjez ndodhet në vendin e 7-të.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristian shpendi

Shqiptari që po e çon peshë Italinë

zidane-1-600x360

Zidane, i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian

champions-logo

Champions League/ Mbrëmjen e sotme përballja e madhe mes Inter dhe Atletico Madrid

de jong

PSG me ofertë zyrtare për De Jong, por po konsiderohet e ulët për Barcelonën

hazardd-1

Messi apo Ronaldo? Eden Hazard “përcakton” më të mirin e historisë së futbollit

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO/ Dyshja shqiptare shkëlqen te Beshiktashi, mundin Konjasporin e Cikaleshit dhe Et’hemi

jasir asani

Asani do të vazhdojë në Korenë e Jugut, nuk gjeti angazhim në Evropë

brehme breme

Futbolli gjerman në zi! Pas Beckenbauer, ndërron jetë edhe legjenda Andreas Brehme

mbape real

Firmosi për 5 vite me Realin dhe njoftoi largimin nga PSG-ja, Mbappe bëhet madrilen

INFO

NA NDIQ