Hetimet vazhdojnë

INA
INA

6 Shtator, 2023

Muhamer Pajaziti

Ndodhi ngjarja e Kumanovës, hetimet vazhdojnë, u dogjën të gjallë qytetarët tanë në Spitalin modular në Tetovë, hetimet vazhdojnë, ndodhi tragjedia e rëndë në Bullgari hetimet vazhdojnë…

Tani u vodhën edhe terapitë e të sëmurëve me kancer dhe për këtë humbën jetën të gjithë ata që u prekën nga kjo sëmundje e keqe.

Sa e sa ngjarje tragjike e humbje njerëzore, e hetimet nuk perfundojnë kurr…

Nuk përfundojnë sepse do dalin në pah keqpërdorimet, korrupsioni e kriminaliteti i një kaste politikanësh që u ngjasojnë vrasësve gjakftohtë.

Ky është tipik kriminalitet i jakës së bardhë.

Kështu është i gjithë Ballkani, pa sistem të funksionimit shtetëror, pa drejtësi, me shërbime skandaloze në të gjitha fushat, që nuk plotësojnë asnjë standard…

Tragjeditë po vazhdojnë sepse politika i ka futur hundët kudo!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5594

Pse Perëndimi është i butë ndaj Serbisë?

Muhamer Pajaziti

Këshilli i Sigurimit duhet ta dënoj dhe të kërkoj përgjegjësi nga Serbia për agresionin në Veri të Kosovës

xhavit haliti

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiqin

xhemal ahmeti

Përpjekje për t’i kuptuar ngjarjet e fundit në veriun e Kosovës

Xhelal Zejneli

Agresioni i mbështetur nga Beogradi e shndërron dialogun në teatër absurd

Ibrahim Kolari

Bota Perëndimore të dënojë Serbinë kriminale

nefail maliqi

Gazetari nga Gjeneva: Albin Kurtin duhet me çue n’Hage, me dënu 20 vjet burg!

andi-bushati

Rama duhet ta hapë “zarfin sekret” për asocacionin

nezir kraki

Komitat e batonave

INFO

NA NDIQ