Hidhet gurthemeli për ndërtimin e shkollës fillore në Vizbeg

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Brenda 18 muajve do të zgjidhet problemi i nxënësve të Vizbegut që të kenë një shkollë në lagjen e tyre.Një premtim i kahmotshëm që nga viti 2014 sot u zgjodh me hudhjen e gurëthemelit.Në ceremoninë e sotshme morën pjesë Zv. Kryeministri i parë Artan Grubi,ministrja e Arsimit Milla Carovska dhe kryetari i Komunës së Butelit Darko Kostovski ish kryetari i komunës dhe shumë banorë të vendit. Shkolla fillore do të kapë permasa prej 4000metra katrorë dhe do tubon rreth 500 nxënës me 17 paralele.Siç premtuan ato brenda 18 muajve duhet te kompletohet ndërtimimi i shkollës dhe nxënësit të fillojnë me mësim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

INFO

NA NDIQ