Hidhet shorti i ndeshjeve “play-off” për Kampionatin Evropian ‘Gjermani 2024’

Picture of INA
INA

23/11/2023

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për “play-off”-in kualifikues për Kampionatin Evropian “Gjermani 2024”.

Në gjysmëfinalen e grupit B, topat bënë bashkë Bosnjë-Hercegovinën dhe Ukrainën dhe fituesi i asaj ndeshje do të presë në finale fituesin e gjysmëfinales mes Izraelit dhe Islandës.

Tashmë ishin të njohur gjysmëfinalistët e grupit C. Gjeorgjia ose Luksemburgu do të presin në finale Greqinë ose Kazakistanin.

Në grupin A, Uellsi ose Finlanda do të presin në finale Poloninë ose Estoninë.

Pas tri finaleve, ‘play-off’-i do të na japë tre kombëtaret e fundit në Kampionatin Evropian, duke kompletuar numrin prej 24 ekipeve kombëtare.

TË FUNDIT
45 minuta
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
10 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
11 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
11 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
12 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

1 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
45 minuta
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
1 ditë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
1 ditë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
1 ditë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
12 orë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ