VIDEO/Hidhet tymuese në sallë, Kuvendi i Shqipërisë mbushet me tym

Picture of INA
INA

02/11/2023

Seanca e ditës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me tensione dhe përplasje mes deputetëve socialistë dhe atyre demokratë.

Teksa foltorja e Kuvendit është rrethuar nga karriget dhe disa deputetë janë në këmbë, Ervin Salianji ka hedhur foltore në sallë.

Në këtë moment ka ndërhyrë dhe një nga gardistët që ka shkuar për të marrë flakadanin, por që është përplasur me Salianjin i cili e ka ndjekur dhe më pas ka qëlluar me karrige.

Ndërsa deputetët e PD-së godasin tavolinat, Lindita Nikolla ka kaluar në votim projekt-ligjet e parashikuara për ditën e sotme, të cilat po votohen nga mazhoranca.

Pavarësisht rrëmujës së shkaktuar brenda sallës, pikat në rendin e ditës kaluan pa diskutim, direkt ne votim. E ndërsa ajri rëndohej nga tymueset e hedhura nga deputeti Salianji, Lindita Nikolla lexoi të gjitha pikat të cilat u miratuan nga deputetët e mazhorancës.

Deputeti Sali Berisha duket se pati probleme me frymëmarrjen, ai u largua për pak minuta nga salla, por u rikthye sërish.

TË FUNDIT
44 minuta
“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët
8 orë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve
12 orë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete
2 ditë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit
2 ditë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

ME TE LEXUARA

12 orë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete
8 orë
Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve
44 minuta
“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

LEXO MË SHUMË

komisioni-1

“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

vlora2

Ulen çmimet në Vlorë, hotelet raportojnë 80% të rezervimeve

termet

Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete

durres plazh deti

Vdes një pushues në plazhin e Durrësit

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

Kembim valutor euro dollar

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

shengjin velipoje

Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ksamil sarande

Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

INFO

NA NDIQ