“Higjiena komunale”: Mbetjet në Shuto Orizarë grumbullohen pa ndërprerje

Picture of INA
INA

04/06/2024

Në territorin e komunës së Shkupit Shuto Orizarë, mbeturinat komunale në vazhdimësi grumbullohen dhe transportohen pa ndërprerje, njofton NP Higjiena Komunale-Shkup.

Ata theksojnë se mbeturinat grumbullohen në përputhje me dinamikën e përcaktuar me Planin operativ për ruajtjen e pastërtisë publike në zonën e Shkupit dhe me Programin operativ për grumbullimin dhe transportimin e mbeturinave komunale, të miratuar nga Këshilli i Qytetit. Shkupi.

“Lidhur me këtë, theksojmë se vetëm në periudhën 27 maj – 1 qershor 2024, ekipet e JP Higjiena Komunale-Shkup kanë marrë dhe transportuar gjithsej 130 tonë mbeturina komunale nga amvisëritë e Komunës së Shutos. Orizari”, sipas njoftimit nga NP Higjiena Komunale-Shkup.

TË FUNDIT
14 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
28 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
51 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
54 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
9 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
5 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
24 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
9 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ