Hill nuk e komenton vizitën e Kurtit në Maqedoni të Veriut: Pyeteni dikë tjetër

Picture of ina-online
ina-online

15/08/2023

Ambasadori i ShBA-së në Serbi, Christopher Hill, nuk ka dashur të komentojë vizitën e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, në Maqedoninë e Veriut.

Ai tha se Kosova dhe Serbia duhet t’i zgjidhin të gjitha çështjet përmes procesit të dialogut.

“Do ta lë në imagjinatën tuaj se çfarë mund të mendojnë njerëzit për ngjarjen në Tetovë, ose pyeteni dikë tjetër”, tha Hill në një konferencë për media kur u pyet nga gazetarët lidhur me vizitën e Kurtit.

Hill ka thënë se qëndrimi i SHBA-së lidhur me situatën në veri të Kosovës dhe formimin Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe mbetet i pandryshuar, shkruan Tanjug, transmeton Klankosova.tv.

TË FUNDIT
8 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
8 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
10 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
10 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
11 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

ME TE LEXUARA

10 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
21 orë
Aksident i rëndë në Serbi, humb jetën një grua nga Maqedonia e Veriut, familja po kthehej nga Sllovenia
16 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes
8 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
21 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

IMG_4532

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

INFO

NA NDIQ