HIPOKRIZIA

ina-online
ina-online

01/04/2024

Shkruan: Shkelzen Halimi

Duhet të vdesësh që ta shohësh hipokrizinë në rrethin tonë. Vetëm hipokritët, pasi të vdesësh, të tregojnë se sa të kanë “dashur”.

Të vajtojnë me lot krokodili. Mjerimi shpirtëror i tyre nuk ka fund, sepse janë të tejdukshëm dhe mund t’i lexosh edhe nëse je i verbër. Të rrahin e s’të lënë të qash. Shpirti i tyre që prostituohet është pasqyrë e hipokrizisë së tmerrshme, e mospasjes një fije të hollë të ndërgjegjes për t’u turpëruar edhe nga vetvetja.

Çështë më e keqja, vetëm hipokritët, pa e vërejtur fare, e lakuriqësojnë veten dhe nuk u shkon mendja që, së paku, me ndonjë gjeth të kalbur ta mbulojnë qoftë edhe njërën nga dy fytyrat e Janusit, sepse tjetër s’kanë çka të mbulojnë…

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KALOSH-CELIKU

SHKUPI I MBULUAR ME FEREXHEZEZA

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

Ridvan Ismaili

Kush e ka besuar se…

Arben Fetai

Bujar Osmani po përgatit largimin e tij nga politika

zgjedhje-22333-800x445

Si kanë votuar shqiptarët në 10 vitet e fundit në Maqedoni? (ANALIZË)

ben blushi

Pse e sulmoi Irani Izraelin?

furkan arrestimi

Si u bë gazetari Furkan Saliu shënjestër e dezinformatave dhe propagandës në media?

arsim zekolli2

Debatet televizive zbuluan ndërlidhjen e nëntokave mes Maqedonisë shqiptare dhe Kosovës

lindja mesme iran irak izrael

Pse Irani sulmoi Izraelin – dhe pse janë armiq?

INFO

NA NDIQ