Hiqet ndalesa për lëvizje nëpër pyje

Picture of ina-online
ina-online

30/09/2023

Pyjet nacionale” informojnë se në bazë të kërkesës së tyre nga 27 shtatori, Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave dha leje për heqje të ndalesës së pjesëshme për lëvizje në pyll, për shkak të vlerësimit se është ulur rreziku nga paraqitja e zjarreve pyjore.

Heqja e ndalesës së pjesëshme për lëvizje në pyll hynë në fuqi prej sot.

Siç bëjnë të ditur nga ndërmarrja, me shkrim janë njoftuar Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Ministria e Punëve të Brendshme, Policia pyjore, Qendra për Menaxhim me Kriza, Drejtoria për Mbrojte dhe Shpëtim, Inspektorati Shtetëror për Pylltari dhe Gjyeti, mediat, si dhe njësitë rajonale në ]kuadër të ndërmarrjes publike.

Ndalesa e pjesshme për lëvizje në pyll dhe tokë pyjore hyri në fuqi më 17 korrik të këtij viti në bazë të kërkesës nga “Pyjet nacionale”.

TË FUNDIT
26 minuta
Xhaferi të hënën i'a dorëzon mandatin Mickoskit
52 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
53 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
53 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
59 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

ME TE LEXUARA

8 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
8 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
6 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
6 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
59 minuta
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve
16 orë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
59 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
16 orë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre

LEXO MË SHUMË

talat xhaferi

Xhaferi të hënën i’a dorëzon mandatin Mickoskit

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

vlen ministrat deputetet

Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

INFO

NA NDIQ