Hisen Berisha me akuza të rënda: Kurti ka paguar miliona për të gjetur vrasës me para

ina-online
ina-online

20/09/2023

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, akuzoi Qeverinë Kurti se ka marrë miliona euro për të gjetur vrasës dhe ka tentuar të gjejë dëshmitarë në Hagë.

Ndër të tjerash, Berisha tha se Qeveria aktuale ka marrë hua nga Banka Botërore, për të dhënë ndihma sociale.

“Kjo Qeveri ka vjedhur në blerjet e rezervave shtetërore, ka vjedhur bukën e vajin nga goja e popullit. Ka marrë para miliona për të gjetur vrasës me para për gjetjen e dëshmitarëve për Hagë. Përmendeni një marrëveshje të mirë që Qeveria Kurti e ka bërë për këtë popull, përpos që kanë marrë hua nga Banka Botërore, e kanë rritur borxhin për të dhënë ndihma sociale, e për t’i mashtruar të varfërit e mirë. Pra, po manipulohet”, deklaroi Berisha në Teve1

Madje, Berisha deklaroi se ka dyshim të plotë dhe të bazuar, që Qeveria Kurti ka agjenda për ta shkatërruar e falimentuar vendin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Behgjet Pacolli konfirmon vrasjen e gruas së këshilltarit të tij, ja si reagon (FOTO)

flamur gashi

Flamur GASHI, do të jetë Drejtor Menaxhues i Televizionit “A2 CNN” në Kosovë!

collage-10-600x360

Geci e mohon se është konvertuar në katolik, flasin nga Famullia: Dje është konvertuar në kishën e Llapushnikut

blinken

Blinken: Nuk duam rikthim të konflikteve në Ballkan – Ky është paralajmërimi për Serbinë!

collage-10-600x360

“Kjo është hajgare, unë nuk jam fetar hiç”- Sabit Geci mohon se e ndërroi emrin dhe fenë

collage-10-600x360

Ish-komandanti i UÇK-së, Sabit Geci ndërron emrin dhe fenë

Ana Baerbock

“Paqja në Ballkan varet nga një fije”- Gjermania shton trupat në Kosovë

Euro metali

Prodhonin dhe qarkullonin para false, arrestohen 6 persona në Prishtinë

Adem Jashari

Letra e fundit e Adem Jasharit (VIDEO)

INFO

NA NDIQ