Hisni Shaqiri nxori librin: Golgota e shqiptarëve të Maqedonisë në vorbullën e ngjarjeve 1981-2021

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Shtëpia botuese “Logos-A” nxori nga shtypi librin e ish-deputetit me katër mandate dhe ish-përfaqësuesit të lartë të UÇK-së Hysni Shaqiri, me titull: “Golgota e shqiptarëve të Maqedonisë në vorbullën e ngjarjeve 1981-2021”.
Në këtë vepër monografike, autori Hysni Shaqiri, paraqet proceset historike që i karakterizuan shqiptarët e Maqedonisë, duke filluar nga viti 1981 e deri në periudhën më të re.
Libri u dedikohet të gjithë atyre që shfaqin interes dhe kurreshtje për zhvillimet politike dhe shoqërore, të kësaj periudhe kohore.

TË FUNDIT
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
3 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
8 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

ME TE LEXUARA

15 orë
Një ‘ushtri’ e tërë administratorësh do të kalojë nga një ministri në tjetrën në pesë muajt e ardhshëm
8 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
15 orë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
8 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM
18 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
14 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
8 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale
18 orë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

ASH Ziadin Sela

ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë

IMG_3300

Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski

INFO

NA NDIQ