Histori e para tetë viteve/ Bonuçi: Guardiola ofroi 100 milionë euro që të më merrte te Siti, por zemra ime zgjodhi Juventusin

ina-online
ina-online

02/01/2024

Leonardo Bonuçi zbulon një histori nga periudha e transferimeve të futbollistëve në vitin 2016. Mbrojtësi 36-vjeçar i Union Berlin tha për tabloidin britanik “The Sun”: “Në vitin 2016 isha pranë Mançester Sitit, i cili ofroi gati 100 milionë euro për Juventusin.

Por, së bashku me klubin vendosa të qëndroj. Më pas pati disa biseda edhe në vitin 2017, pasi Juve më nxori në shitje…

Në fund të fundit, gjërat duhej të shkonin kështu. Të isha nën urdhrat e Guardiolës do të ishte mirë sepse do të më kishte përmirësuar, por nuk mund të ankohem.

Në fakt në karrierën time kam fituar shumë trofe, gjithmonë kam lënë zemrën time të më udhëheqë, prandaj qëndrova në Juventus.”

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ