Histori suksesi e Nazlie Luzhës në SHBA

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

Një histori tjetër suksesi na vjen nga Massachusettsi i SHBA-ve, ku një bashatdhetare nga Begraca po shënon suksese të konsiderueshme në profesionin e saj.

Në të vërtetë, Nazlie Luzha udhëtoi në këtë shtet të largët tre vjet pas përfundimit të luftës së Kosovës si nëntëvjeçare. Pas përfundimit të shkollës fillore, Nazlia filloi të interesohet se si do ta vazhdojë karrierën e saj. Në këtë mënyrë, ajo e kreu një kurs për shitblerjen e patundshmërive.

Tani ajo është pajisur me lejen përkatëse për të ushtruar këtë profesion dhe rregullisht ndihmon e ndërmjetëson në blerjen e shtëpive për familjet amerikane, informon portali Shtegu. Kompania ku ajo punon quhet “Century 21 CELLI”. Me këtë kompani Nazlia do të punoj ënj ëvit, që më pas të udhëheqë me kompainë e saj personale “Realtor Nazlie Luzha”.

Nazlia në SHBA i ka edhe nënën, vëllezërit dhe motrat,ndërsa babai i vdiq në vitin 2009. Ajo është nostalgjike për vendlindjen e saj, Begracën, të cilën e vizitoi në vitin 2021 dhe gjatë këtij viti do ta vizotojë sërish.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

diaspora kroaci

Takime vëllezërore me shqiptarët e Kroacisë

vlen berlin

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

vlen berlin

VLEN takon mërgatën shqiptare në Berlin dhe Cyrih

andi vranja

Djaloshi që la Amerikën për të veshur uniformën e policisë së Kosovës

REXHEP rexhepi

Rexhep Rexhepi,Mocarti i prodhimit të orëve zvicerane

taravari kurti

Arben Taravari dhe Kryeministri Albin Kurti vizitojnë Zvicrën

kengetaret estrada

Arrestimi i këngëtarëve shqiptarë në Zvicër, deklarata e fortë e koleges së tyre: Mirë ua bënë, vinë e dredhin by**ët dhe…

treni

Me tren falas për në Evropë, BE dhuron 35 mijë bileta për të rinjtë

ermina-lekaj

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

INFO

NA NDIQ