Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

Picture of INA
INA

20/05/2024

Ligue 1 e Francës ka mbyllur sezonin 2023/24, ku janë vendosur të gjitha verdiktet, me Monako-n dhe Brest-in që i bashkohen PSZH-së në Ligën e Kampionëve, ndërsa skuadra e Lillës, ku luan Edon Zhegrova, përmes eliminatoreve do të tentojë të futet në garën më të madhe për klube.

Padyshim që verdikti më befasues i këtij sezoni ishte pozicionimi në vendin e tretë të modestëve të Brestit, që do jenë pjesëmarrës në Ligën e Kampionëve, sezonin e ardhshëm. Një ngjarje historike kjo më Brestin që feston gjithashtu fitoren e 200-të të të gjitha kohërave në elitën e futbollit francez.

Kjo shifër u siglua pas triumfit 0-3 të Brestit, në ndeshjen e fundit të kampionatit

TË FUNDIT
46 minuta
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
8 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
10 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
10 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...

ME TE LEXUARA

20 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
8 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
19 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
1 ditë
Sot dy ndeshje në Euro 2024: Vëmendja tek sfida Zvicër – Gjermani
19 orë
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

LEXO MË SHUMË

kombetarja

2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin

tifozet kuq e zi

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ