Holanda fiton në fund ndaj Norvegjisë, siguron biletën për Katar 2022

olanda ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Norvegjisë, duke marr vendin e parë në grup dhe duke siguruar kualifikimin për Katar 2022.
Tulipanët kishin raste pa fund në pjesën e parë, por asnjërën nuk arritën ta konkretizonin.
Arnaut Danjuma dhe Memphis Depay kishin nga dy raste secili, por pa sukses.
Në pjesën e dytë Holanda mendonte edhe ta mbronte rezultatin, duke mos rrezikuar para shumë.
Goli erdhi në minutën e 84-të, kur Danjuma asistoi te Steven Bergëijn që shënoi për 1-0.