Holanda, Mbretëria e Bashkuar dhe Gjermania mbyllin konsullatat e tyre në Stamboll

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2023

Pas Holandës dhe Mbretërisë së Bashkuar, për arsye sigurie është mbyllur edhe Konsullata e Përgjithshme e Gjermanisë jashtë Stambollit.

Në një postim të bërë në llogarinë Instagram të Konsullatës së Përgjithshme të Gjermanisë në Stamboll, thuhet se Konsullata e Përgjithshme do të qëndrojë e mbyllur sot për arsye sigurie. Në njoftim thuhet se takimet për viza dhe pasaporta të planifikuara për sot janë anuluar gjithashtu.

Konsullata e Përgjithshme e Holandës jashtë Stambollit ishte gjithashtu e mbyllur përkohësisht për vizitorët për shkak të protestave të mundshme dhe kërcënimit në rritje për ta shënjestruar atë.

Ministria e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar ka përditësuar paralajmërimin e saj të udhëtimit. Në deklaratë thuhet se qytetarët britanikë kanë bërë më shumë se 3 milionë e 330 mijë vizita në Turqi në vitin 2022 dhe shumica e vizitave kanë shkuar pa probleme. Konsullata Britanike është e mbyllur përkohësisht për vizitorët.

Ambasada amerikane paralajmëroi gjithashtu qytetarët e saj për sulme të mundshme terroriste në Turqi, veçanërisht në Stamboll, Pera dhe Galata, dhe në vendet që vizitohen shpesh nga turistët perëndimorë. /albeu

TË FUNDIT
10 orë
Ish-snajperi ushtarak që mban rekordin botëror lëshoi ​​një teori shqetësuese: Sapo pashë foton, e dija
10 orë
Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën
12 orë
Aktualisht 8 miliardë njerëz popullojnë globin, ja në çfarë viti pritet të nisë rënia e popullsisë
12 orë
Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?
12 orë
“Ishte fëmijë i vetmuar, e ngacmonin…”/ Detaje të reja për autorin e dyshuar të atentatit ndaj ish-Presidentit Trump

ME TE LEXUARA

12 orë
“Ishte fëmijë i vetmuar, e ngacmonin…”/ Detaje të reja për autorin e dyshuar të atentatit ndaj ish-Presidentit Trump
12 orë
Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?
2 ditë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
12 orë
Aktualisht 8 miliardë njerëz popullojnë globin, ja në çfarë viti pritet të nisë rënia e popullsisë
2 ditë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

LEXO MË SHUMË

Dallas Alexander

Ish-snajperi ushtarak që mban rekordin botëror lëshoi ​​një teori shqetësuese: Sapo pashë foton, e dija

gjermani-kufi

Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën

bota-rrezik globi toka

Aktualisht 8 miliardë njerëz popullojnë globin, ja në çfarë viti pritet të nisë rënia e popullsisë

Orban Putin

Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?

Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

“Ishte fëmijë i vetmuar, e ngacmonin…”/ Detaje të reja për autorin e dyshuar të atentatit ndaj ish-Presidentit Trump

trump sulm

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë? (FOTO)

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

INFO

NA NDIQ