Holanda publikon listën për Euro 2024, mungon ylli i madh i Serie A

Picture of INA
INA

17/05/2024

Pas Gjermanisë dhe Francës, tani Holanda e Ronald Koeman e ka emëruar skuadrën e saj për EURO 2024 të kësaj vere.

Jemi vetëm një muaj larg ndeshjes së parë të EURO 2024 dhe përfaqësueset që marrin pjesë kanë filluar të publikojnë skuadrat e tyre përkatëse.

Tani, Holanda, e udhëhequr nga Ronald Koeman, ka emëruar gjithashtu skuadrën e tyre prej 30 vetash, ku do të largohen disa prej tyre.

Si zakonisht emrat kryesor janë Virgil Van Dijk, Mattis de Ligt, Frenkie de Jong dhe Mempihs Depay.

Skuadra përfshin lojtarë si Jeremie Frimpong dhe Teun Koopmeiners, ndërsa mungesat kryesore janë Jurrien Timber (Arsenal), Joshua Zirkzee (Bologna) dhe Mats Wieffer (Feyenoord), shkaku i lëndimeve.

Holanda e nis Euro 2024 më 16 qershor kundër Polonisë (15:00, në Hamburg). Më pas do të vijojnë ndeshjet e fazës së grupeve kundër Francës (21 qershor ora 21:00 në Leipzig) dhe Austrisë (25 qershor ora 18:00 në Berlin).

Portierët

Bijlow, Flekken, Olij, Verbruggen

Mbrojtësit

Ake, Blind, Van Dijk, Dumfries, Frimpong, Geertruida, De Ligt, Maatsen, Van de Ven, De Vrij

Mesfushorët

Gravenberch, De Jong, Koopmeiners, Reijnders, De Roon, Schouten, Simons, Timber, Veerman, Wijnaldum

Sulmuesit
Bergwijn, Brobbey, Depay, Gakpo, Malen, Weghorst.

TË FUNDIT
60 minuta
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
2 orë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
9 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
11 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...

ME TE LEXUARA

1 ditë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
11 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
23 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
11 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
22 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
9 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
20 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

LEXO MË SHUMË

shqi spanja

UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret

kombetarja

2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin

tifozet kuq e zi

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

INFO

NA NDIQ