Holandezi e parashikoi disa ditë më parë tërmetin në Turqi (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Shkurt, 2023

Holandezi Frenk Hoogerbets nga Haarlemi më 3 shkurt të këtij viti në orën 13:03 në Twitterin e tij njoftoi se Turqia, pjesa jug-qendrore e saj pranë Sirisë, Jordanisë dhe Libanit, siç shkruante ai, “herët a vonë” do të goditet nga një tërmet. me magnitudë 7.5 gradë.

Parashikimin e tij e bazoi në bazë të lëvizjeve planetare. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ