Horror në Aerodrom të Shkupit – Shkaktoi aksident, më pas rrahu rëndë nënën dhe djalin e aksidentuar, prokuroria kërkon paraburgim

INA
INA

03/01/2024

Prokuroria Themelore Publike Shkup ka lëshuar urdhër për zhvillimin e procedurës hetuese ndaj personit për të cilin ekziston dyshimi i bazuar se ka kryer vepër penale Dhuna nga neni 386 paragrafi 6 lidhur me paragrafin 1, si dhe shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm nga neni. 288 paragrafi 1 i Kodit Penal.

I dyshuari 65 vjeçar me datën 27.12.2023 në bulevardin “Jane Sandanski” në Shkup, u ka shkaktuar rrezik të madh dy viktimave – nënës dhe djalit, si dhe ka ushtruar dhunë të rëndë ndaj gruas viktimë, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore. Derisa viktimat po lëviznin me automjetin e tyre përgjatë bulevardit drejt shtëpisë së tyre, i dyshuari i ka goditur me veturën e tij, duke kaluar në një vendkalim për këmbësorë në semafor të kuq. Viktima që drejtonte veturën e ka ndjekur të dyshuarin dhe ka dalë në udhëkryqin tjetër për ta pyetur se pse i ka goditur. Më pas i dyshuari ka dalë nga vetura me thikë në dorë dhe ka filluar ta kërcënojë.

Viktima i frikësuar është kthyer në veturë me nënën e tij, por i dyshuari është futur sërish në veturën e tij dhe ka shkuar në mbrapa, duke e goditur sërish veturën e viktimës. Debati ka vazhduar dhe kur nëna ka zbritur nga vetura, i dyshuari e ka kapur për flokë dhe ka filluar ta tërheq zvarrë, e ka futur me forcë në veturën e tij dhe ka nisur të lëvizë në drejtim të lagjes Lisiçe. Pas rreth 600 metrash është ndalur, e ka nxjerrë gruan nga vetura dhe e ka sulmuar fizikisht duke e goditur me shqelma dhe grushte dhe duke e kërcënuar se do ta hedhë në Vardar. Në këtë mënyrë viktimës i ka shkaktuar lëndime të rënda fizike – tri fraktura dhe tronditje, si dhe ka shkaktuar ndjenjën e kërcënimit dhe frikës tek dëshmitarët e ngjarjes.

Prokurori publik i ka dorëzuar gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale Shkup propozim për caktimin e masës së paraburgimit për të dyshuarin, sepse ekziston rreziku i arratisjes dhe mundësia që ai të përsërisë veprat.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

INFO

NA NDIQ