Hoxha: E kemi thënë më herët, kjo qeveri është e numrave dhe nuk ka ligjitimitet

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2023

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Besa, Arianit Hoxha i ftuar në “360 Gradë” në Alsat deklaroi se Lëvizja BESA për momentin është subjekti politik më komod në skenën politike. Ndërkohë derisa komentoi zhvillimet e fundit në vend tha se në po mbizotëron një paqartësi e madhe dhe se të gjitha përpjekjet po bëhen për të akomoduar e disa personave në kolltukët e pushtetit.

“Ne kemi qenë të parët që kemi thënë se kjo Qeveri është Qeveri e numrave dhe nuk është Qeveri e legjitimitetit. Ne kemi qenë të parët që kemi thënë se interesi për tu kyçur në këtë Qeveri nuk ka të bëj me ndryshimin për aspektin pozitiv të situatës apo të gjendjes së qytetarëve, por ka të bëj thjeshtë me akomodimin e disa figurave në kolltukët e pushtetit…Për momentin shteti është në një vakum total… BDI-në e kemi në një situatë përçarje, ku nuk dihet tash ai grupi që do të shkëputet a është pjesë e qeverisë apo e opozitës, e kemi situatën me Alternativën e cila edhe pse vendimin për të dal nga Qeveria e ka mare dy ditë më vonë se emrat e dorëzuar në kuvend për t’ia shkarkuar ministrat e tyre dhe kemi një situatë ku Aleanca për Shqiptarët po heshtë për të argumentuar kyçjen në Qeveri, dhe mezi pret që të shoh numrat a janë a nuk janë për tu kyçur. Dhe në këto rrethana zëri kritik dëgjohet shumë pak, por kjo nuk do të thotë se ne nuk jemi prezentë”, deklaroi Arianit Hoxha, Lëvizja BESA. /Alsat.mk

TË FUNDIT
57 minuta
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
5 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
9 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)
1 ditë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë? (FOTO)
6 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe
12 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë

LEXO MË SHUMË

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ