Hoxha: Ekspertiza ka treguar se Astrit Dehari ka kryer vetëvrasje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

Me zhdukjen e provave në laboratorin e institutit të mjekësisë Ligjore, është rikthyer përsëri në vëmendje rasti Dehari.Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi në një konferencë për media tha se për zhdukjen e provave kanë informacione kryeministri Kurti dhe ministrja Haxhiu.

E ish-kryeprokurori i prokurorisë themelore në Prizren, Sylë Hoxha në një deklaratë në “Direkt”, në ATV ka thënë se sipas ekspertizës, Astrit Dehari ka bërë vetëvrasje.“Ekspertizat e kryera jashtë e kanë dëshmuar rastin. Ekspertizat e kryera në Kosovë kanë dëshmuar që nuk është fjala për vrasje por për vetëvrasje, ‘asfiksi’ sic është quajtur ekspertët mjeko-ligjor”, ka thënë Sylë Hoxha në Direkt.

Ai ka shtuar gjithashtu se rasti është politizuar shumë nga ana e Vetëvendosjes.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

Vjosa Osmani

Këshilli i Sigurimit në OKB diskuton sot për Kosovën, Osmani përballet me Vuçiç

kurti mediat

Referendumi në veri, Kurti: BE të heqë menjëherë masat, Serbia nuk i mbledh dot 50% të votave

vjosa Osmani

Osmani: Kosova i dha mundësi qytetarëve serb që t’i largojnë kryetarët aktual, nuk ndodhi për shkak të presionit ndaj Beogradit

kqz-kosove

KQZ: Dështon iniciativa qytetare për largimin e kryetarëve në komunat veriore

ramush-haradinaj-600x360-1

Tri shtëpi në Kosovë, një në Shqipëri dhe një vilë – kjo është pasuria e Ramush Haradinajt

pacolli

Pasuria milionëshe e Behgjet Pacollit, publikohen shifrat marramendëse

zgjedhjet-kosove-1-640x358

DnV e quan dështim votimin në veri, fajtor Lista Serbe dhe Beogradi zyrtar

veriu-kosoves-mitrovic

Serbët bojkotojnë referendumin për shkarkimin e kryetarëve të komunave në veri të Kosovës

INFO

NA NDIQ