Hoxha është opozitar por kritikon opozitën: “Mickoski po kërkon një partner të dëgjueshëm te opozita shqiptare”

Picture of INA
INA

03/10/2023

Kryetari i Partisë Demokratike Europiane Ajanit Hoxha mbrëmë në Click Plus duke folur për VMRO-DPMNE-së , tha se lideri i kësaj partie Hristijan Mickoski po kërkon partner të dëgjueshëm në bllokun politik shqiptar.

“Unë kam ngritur vetëm një dilemë që edhe hipotetikisht edhe nëse ndodh që kështu siç thotë Mickoski dhe VMRO-ja, që nëse një bllok opozitar merr një numër të konsiderueshëm të mandateve për ta bërë 61-shin bashkë, a është i gatshëm Mickoksi që ta jep të njëjtin pushtet që e ka BDI tani në qeverisje?! Dhe përgjigjja çuditërisht është ajo që reflekton sot e kësaj dite se VMRO kërkon partner të dëgjueshëm dhe partner i cili nuk do të kërkoj shumë”, theksoi Arjanit Hoxha – Kryetar i PDE.

Hoxha akuzoi edhe frontin opozitar shqiptar (AAA-LB-LD) se të gjithë luftën që po e zhvillojnë në opozitë, po e bëjnë për pushtet dhe, sipas tij, ai nuk sheh asnjë alternativë te kjo forcë e partive shqiptare në opozitë.

TË FUNDIT
16 minuta
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
47 minuta
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
55 minuta
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
2 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
2 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
6 orë
Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit
1 ditë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
2 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
1 ditë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës
18 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

LEXO MË SHUMË

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

INFO

NA NDIQ