Arjanit Hoxha formon parti, ja si do të pagëzohet

Picture of ina-online
ina-online

07/08/2023

Ish-zëvendëskryetari i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha tashmë ka konfirmuar se do të formoj subjektin e ri politik.

Sipas njoftimeve të para, tashmë kanë nisur përgatitjet për formimin e këtij subjekti politik, pas ndarjes së Hoxhës dhe bashkëmendimtarëve të tij nga Lëvizja BESA.

Hoxha në një prononcim për TV21 ka theksuar se është përzgjedhur edhe emri i subjektit të ri që do të quhet PARTIA DEMOKRATIKE EVROPIANE.

Ai po ashtu ka bërë të ditur se prej ditës së hënë ka nisur procesi i grumbullimit të nënshkrimeve për formimin e këtij subjekti. Hoxha me partinë e tij jozyrtarisht pritet që të jenë më afër me bllokun aktual qeveritar.(INA)

TË FUNDIT
16 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
1 ditë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
1 ditë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
1 ditë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
1 ditë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

1 ditë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
1 ditë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
16 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
1 ditë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ