Hoxha: Nga BESA u largova sepse u grumbullan njerëz pa ide, pa kauzë dhe pa platformë

INA
INA

31/07/2023

Kemi thënë se jemi duke legjitimuar forca politike të cilat nuk kanë peshë politike në elektorat, këtë e tha mes tjerash Arjanit Hoxha në “Summer Click” në TV21 në lidhje me pakënaqësitë që bën që ai të largohet nga Lëvizja Besa. Hoxha një nga arsyet e largimit nga Besa ishte sepse po grumbulloheshin grupe politike, që siç tha ai, nuk kanë kauzë, ide dhe platformë.

“Për fat të keq, momenti kur ndodhi ajo afërsia, apo nënshkrimi i një deklarate bashkë me partinë Alternativa, filluan menjëherë të zbehen pritshmërit e njerëzve që donin të kyçeshin në Lëvizjen Besa. Grupi i Zjarrit! Grupi i Zjarrit nuk kanë pasur një ide të qartë që në fillim se çka duan në esencë dhe çka adresojnë para publikut. Ndodhi që prej atij grupimi politik apo fraksioni, në fund shkëputet vetëm një nga eksponentët dhe paralajmëron subjekt të ri politik”, tha mes tjerash Hoxha.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-10-23-42-16-882_com.android.chrome-edit

Kush ishte Liridona dhe Naimi? Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë (video)

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

INFO

NA NDIQ