Komandant Hoxha: Ahmeti kur e ka punën ngushtë, e përmend UÇK-në, sa familjarë tu kanë qenë në luftë?

Picture of ina-online
ina-online

08/07/2023

Shkruan: Xhezair Shaqiri – Komandant Hoxha

“BDI ka lindur nga UÇK’ja”, po thotë Ali Ahmeti (A. A.). Kur po e ka punën ngushtë A.A., po kapet te UCK,ja.

A A merru me BDI’në, e leje rehat UCK-në, boll perfitove nga UÇK’ja dhe boll bëm ju ke bërë komandantëve dhe ushtarëve të UÇK-së.

Mundesh me fol per BDI-në dhe “budistat” se sa milionera jeni ba dhe vazhdim te aktivitetit partiak BDI…

Hajt pak na trego ku nisi lufta e UÇK-së dhe si nisi?

Na e pershkruai betejen vendimtare te UÇK-së ne Haraçinë! Sa ushtarë ka patur ne Haraçinë, sa skuara, togje,kompania etj. A e ke dhënë së paku ndonjë këshillë më të vogël se si të organizohen njesitet dhe si te perballohet ofenziva etj.

Apo na trego pse ti, dhe asnje ushtarë nga Zajazi e familja jote, nuk ishit në zonat e luftes.

Sa komandanta janë vrarë dhe sa janë burgjeve dhe sa janë rrugve të shteteve të BEsë.

A ke ndonje liste sa ushtarë të UÇK-së nuk kanë asnje burim financiar – rrogë, apo nuk ke patur rend mu e marrë me UÇK-në, se ke zënë me “branitellat” tu i shperbly njēherë ata.

Sot je ne pushtet dhe shumë mirë e dinë se pse dhe si ndodhi tradhtai e komandant Telit me shokë… Tregoji shqiptarëve opinionit, pse nuk reagove se paku deklarativisht kur u vra komandant Teli në pavesi – tradhti.

UÇK, UÇK, UÇK…, e milionat për familjen tende.
Turp te kesh.

Sa herë qe ta permendni UÇK-në do t’ju reagoj, ashtu diç e meritoni.

TË FUNDIT
2 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
2 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
2 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
3 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
3 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

ME TE LEXUARA

6 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
3 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
1 ditë
Osmani i reagon VLEN-it, i quan vasal, por nga VLEN i kundërpërgjigjen
6 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
3 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
1 ditë
Mickoski: Bullgaria s’ka energji për dialog!
6 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

LEXO MË SHUMË

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

mickoski orban

Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

INFO

NA NDIQ