Hoxha për “Frontin Europian” Bashkimi ynë, i barasvlershëm me Lidhjen e Lezhës

INA
INA

25/03/2024

“Bashkërendimi jonë në kuadër të një fronti sot, në vitin 2024 është i barasvlershëm me rëndësinë historike që ka lidhja e Lezhës, ku heroi ynë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu bashkoi të gjitha fiset shqiptare në një trung të vetëm, edhe pse deri në ato momente, jo rrallë herë, kacafytjet dhe sulmet mes tyre kanë qenë të mëdha”, këtë e tha mes tjerash kryetari i Partisë Demokratike Evropiane, Arjanit Hoxha pas nënshkrimit të marrëveshjes së koalicionit me BDI-në, PDSH-në dhe LP-në.

Hoxha tha se ata janë bashkuar pasi kanë një qëllim madhor duke tejkaluar interesant e ngushta.

“Ne mund të kemi dallime në qasjen e problematikave politke dhe në formën dhe trajtimin e tyre por gjithçka është irrelevante kur janë në pyetje çështja shqiptare, shqiptarët dhe ardhmëria. Për dallim, nga të tjerët që presin që lëmoshën e pushtetit ta fitojnë përmes Mickoskit apo të tjerët, ne kemi të qartë që faktori politik shqiptar pushtetin e merr nga shqiptarët dhe se adresa jonë është Tirana dhe Prishtina dhe jo selia e VMRO-së”, tha Hoxha.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

qoku

Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

INFO

NA NDIQ