Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

ina-online
ina-online

02/10/2023

Kryetari i Partisë Demokratike Evropiane Arjanit Hoxha priti në takim ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Shkup, z.Fatos Reka.

Në takim u bisedua për angazhimin politik dhe vizionin e Partisë Demokratike Evropiane për proceset politike dhe të ardhmen evropiane të vendit.

Poashtu u riafirmua qendrimi se e ardhmja e rajonit nuk ka opcion tjetër përveç integrimit të plotë në Bashkimin Evropian prandaj ashtu si kanë hecur deri më tani Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria krah për krah, duhet të vazhdojnë bashkarisht rrugëtimin evropian dhe në këtë konteks u vlersua se ndryshmet kushtetuese në Kuvendin republikan duhet të votohen sepse me ketë betonohet edhe orientimi pro-evropian i vendit.

Të dyja palët u dakorduan për vazhdimësi të komunikimit i cili është në shërbim të arritjes së aspiratave të përbashkëta dhe rrumbullaksimin e integrimit të dy shteteve tona në kuadër të Bashkimit Evropian.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ