Hoxha takoi presidentin Begaj

ina-online
ina-online

11 Shtator, 2023

Kryetari i Partisë Demokratike Evropiane, Arjanit Hoxha sot ka takuar presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj, i cili po qëndron në Shkup në kuadër të Samitit Bërno-Brijuni.

“I shoqëruar nga deputeti Bastri Bajrami, sot takuam Presidentin e Republikës së Shqipërisë, z.Bajram Begaj.
Bashkëbiseduam me Presidentin Begaj për sfidat aktuale politike në rajon dhe nevojën për angazhim maksimal për ruajtjen e kursit pro-evropian të rajonit. E njoftova Presidentin Begaj edhe për nismën e Partisë Demokratike Evropiane si forcë e re politike e cila ka për synim angazhimin maksimal për të kontribuar në përshpejtimin e procesit të integrimit të Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian që së bashku me Shqipërinë të realizojmë synimin strategjik për të qenë pjesë e përbashkët e familjes evropiane”, ka nënvizuar Hoxha përmes një postimi në rrjetet sociale.(INA0

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

orhan murtezani

Murtezani: Pse Krenar Lloga dhe Aleanca vazhdojnë të qëndrojnë si dekor në Qeveri?

nxenesit idrizove shkolla

S’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë të Idrizovës, Stefkovski nuk lëshon pe

driton kuci jusuf zejneli

Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

vmro

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni shitet qumësht ”kancerogjen”?!

fadil zendeli

Opozita shqiptare kërkon vend në KSHZ/Zendeli: Taravari blen kohë, tërheqë vëmendjen nga dështimet në qeverisje

derivate nafta dizeli benzin

Bie çmimi i benzinës në Maqedoni

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Do të prodhojmë rrymë elektrike dhe për rajonin

INFO

NA NDIQ