Hoxhë Zekerija Bajrami: Femra nuk e ka obligim që rrogën t’ia jap burrit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2022

Hoxhë Zekerja Bajrami në një intervistë të tij ka treguar edhe për rolin e gruas, nëse ka të drejtë të punoj dhe a duhet t’ia dorëzoj paratë burrit.

Sipas Kuranit femra mund të punojë nëse ka mundësi dhe pagën që merr nuk e ka për obligim që t’ia dorëzoj burrit dhe nuk ka të drejtë që ai t’ia kërkojë paratë.

Femra i ka punët e veta në shtëpi, po kjo nuk do të thotë që ajo të mbyllet dhe të mos punojë. Por nese ka mundësi që të punojë, a zyrë, a privat, a puntore a qka bën dhe e merr rrogë, nuk e ka për obligim t’ia dorëzoje burrit.

Nuk ka të drejtë burri t’i thotë nxjerri këtu paret që ke marrë rrogë,” u shpreh hoxha Zekerja Bajrami.

TË FUNDIT
12 minuta
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
12 minuta
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
2 orë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
2 orë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
2 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

ME TE LEXUARA

1 ditë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
20 orë
RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore
12 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
19 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
1 ditë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
18 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

LEXO MË SHUMË

ixhet memeti

Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje

vmro vlen negociata

Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

INFO

NA NDIQ