Huawei Mate 60 do të vijë me një kamerë të trefishtë 50 MP

INA
INA

4 Gusht, 2023

Seria Huawei Mate 60 pritet të vij me disa kamera të kualitetit të lartë.

Sipas Digital Chat Station, kamera kryesore do të ketë një sensor 50 MP, duke sugjeruar se do të jetë goxha e ngjashme me receptorin kryesor në serinë e mëparshme Mate.

Huawei Mate 60 pritet të mbajë rezolucionin 1220p, i reklamuar në Kinë si 1.5K.

Raportet e mëparshme sugjeruan se kompania do të lançojë një smartphone me lidhje 5G – një teknologji që Huawei nuk ishte në gjendje ta përdorte deri më tani.

Platforma mund të ishte zhvilluar së bashku me SMIC – Semiconductor Manufacturing International Corporation, e cila është me bazë në Kinë.

Modemi mund të ndërtohet në një proces 7 nm, i cili nuk është në avantazh këto ditë, por më shumë sesa mund t’u ofrojë Huawei përdoruesve të tij në skenën ndërkombëtare tani.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pika zero

‘Pika zero e historisë’/ Zbulohen statuja të reja në vendet e lashta të Gobeklitepe dhe Karahantepe

apple-iphone-15-pro-3

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

iphone dyqan

Apple identifikon problemet që po e shkaktojnë ngrohjen e iPhonëve 15

apple-iphone-15-pro-3

A e dini cili është celulari më i shtrenjtë që Apple ka nxjerrë në treg?

whats-up

WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta telefona

Inteligjenca artificiale AI

Si inteligjenca artificiale lëshon lajme të rreme duke ndryshuar atë që shohim rreth nesh

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

INFO

NA NDIQ