Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

Picture of INA
INA

25/06/2024

Kanë nisur edhe incidentet e huliganëve serbë në Munih, para ndeshjes me Danimarkën.

Tashmë ka ndodhur përleshja e parë në mes të huliganëve serbë dhe policisë gjermane.

Huliganët serbë kanë thënë se një shqiptar i ka provokuar. Disa huliganë serbë kanë përfunduar në asfalt, ndërsa ka edhe të arrrestuar.

Në drejtim të policisë gjermane janë hedhur edhe shishe, shkruan “Gazeta Express”.

Ndërkohë, para përleshjes me policinë, ata edhe kanë kënduar “Ai që nuk kërcen është shqiptar”, raporton “Kurir”.

Ka pasur edhe thirrje “Kosova, Serbia”  dhe “Kosova është zemra e Serbisë”.

Janë shfaqur sërish flamuj të Serbisë mbi hartën e Kosovës.

TË FUNDIT
20 minuta
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
22 minuta
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
3 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
3 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
3 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

1 ditë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
4 orë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!
4 orë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!
3 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia
3 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
3 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji
3 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ