Humb jetën punëtori nga Turqia / Tollovi në klinikë, policia speciale mbron hyrjen e Urgjencës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/05/2023

Dhjetëra qytetarë turq janë mbledhur para Qendrës Urgjente në Kompleksin e klinikave universitare “Nënë Tereza” në Shkup, informon Klan Maqedoni.

Arsyeja e grumbullimit, siç raportohet nga terreni, është humbja e jetës së një punëtori ndërtimtarie nga Turqia, i cili kishte punuar në një objekt në Shkup. Forca policore, duke përfshirë edhe njësinë speciale janë të pranishëm, duke mbrojtur dyert e Urgjencës, informon KlanM.

Mësohet se i ndjeri ka rënë nga lartësia në objektin ku ka punuar, ndërsa thuhet se ka qenë në moshë të re.

Një pjesë e të pranishmëve janë larguar, pasi viktima është dërguar në morgun e klinikës./KlanMacedonia

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ