“Humbi gjithë familjen”, mjeku shqiptar në Turqi tregon historinë e trishtë të kolegut të tij (VIDEO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/02/2023

Mjeku shqiptar në Stamboll, Regli Oreshka, ka folur në lidhje me tërmetin e fortë që goditit Turqinë dhe Sirinë në mëngjesin e sotëm.

Ai për Euronews.al tha se edhe pse është një situatë e frikshme, ai personalisht nuk do të largohet nga Turqia dhe do t’i shërbejë komunitetit aty.

Oreshka tregoi gjithashtu dhe historinë e një kolegut të tij nga Gaziantepi, i cili ka humbur të gjithë familjen si pasojë e tërmetit.

“Direkt më kërkoi familja të vija në Shqipëri. Me çfarë di unë nuk lejohen fluturimet. Mua që jam një mjek nuk më lejohet të largohem në situata të tilla. Ndihem shumë keq dhe ndjej keqardhje për jetët e humbura. Ndihem tmerrësisht keq dhe i frikësuar Nuk kam folur me njeri përveç mikut tim, kolegut tim që ka humbur familjen, është nga Gaziantepi. E ka humbur të gjithë familjen dhe është tmerrësisht keq”, tha mjeku./Euronews.al

https://www.youtube.com/watch?v=g9OMMll5ct4

TË FUNDIT
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
7 orë
Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri
8 orë
Nga mesnata çmime të reja të naftës në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Ish-snajperi ushtarak që mban rekordin botëror lëshoi ​​një teori shqetësuese: Sapo pashë foton, e dija

ME TE LEXUARA

1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
12 orë
Temperaturat kapin ekstremin 42 gracë C, parashikimi i motit për këtë javë
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
1 ditë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
12 orë
Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
1 ditë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata çmime të reja të naftës në Maqedoninë e Veriut

Dallas Alexander

Ish-snajperi ushtarak që mban rekordin botëror lëshoi ​​një teori shqetësuese: Sapo pashë foton, e dija

gjermani-kufi

Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën

ksamil sarande

Jugu i Shqipërisë shtrenjtohet si kurrë më parë, akomodimi shkon deri në 600 euro në natë

vjosa osmani

Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)

bota-rrezik globi toka

Aktualisht 8 miliardë njerëz popullojnë globin, ja në çfarë viti pritet të nisë rënia e popullsisë

INFO

NA NDIQ