Humbin jetën 2 adoleshentë në Itali, i zuri poshtë soleta e ndërtesës ku po luanin

ina-online
ina-online

02/04/2024

Dy adoleshentë kanë humbur jetën në mënyrë tragjike në Itali mbrëmjen e së hënës. Mediat vendase raportojnë se viktimat të moshës 14 dhe 15 vjeç vdiqën pasi i zuri poshtë soleta e një ndërtese gjysmë të rrënuar.

Nuk dihet ende arsyeja se pse dy adoleshentët shkuan në atë ndërtesë mbrëmë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në periferi të qytetit Nuoro, ndërsa autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Viktimat janë identifikuar me emrat Patrick Zola dhe Ethan Romano. Policia tha se adoleshentët humbën jetën në vendngjarje dhe se ekipet e shpëtimit i nxorrën të pajetë nga rrënojat.

Dyshohet se dy djemtë kanë qenë duke luajtur brenda ndërtesës kur ka ndodhur shembja.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra, vendi më tërheqës për të bërë biznes

aksident gjermani kamion

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

policia kroaci kroate

​Shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci (FOTO)

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Atentat shqiptarit në Spanjë, 33-vjeçari qëllohet me 5 plumba në një qendër tregtare – zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë

flamur-nju-jork

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

valle mergimtar flamuri kuq e zi diaspora

Po vazhdon regjistrimi online i Diasporës, përmes eDiaspora

policia gjermane gjermani

Shqiptari (23) arratiset nga policia gjermane me 200 km/h

kurti len

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Cyrih të Zvicrës (FOTO)

Kurti len opozita kasami gashi mexhiti

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Berlin (FOTO)

INFO

NA NDIQ