Humbin jetën një vajzë dhe një grua në aksidentin në rrugën Shtip – Milladinovci, komunikacioni riorientohet përgjatë rrugës së vjetër rajonale

INA
INA

2 Qershor, 2023

Dy viktima gjatë një aksidenti të rëndë trafiku në rrugën Shtip – Sveti Nikollë rreth gjysmë kilometri nga pika pagesore afër fshatit Kadrifakovë është epilogu i sotëm. Aksidenti ka ndodhur në orën 12:10 mes dy automjeteve.

Zëdhënësja e SPB-Shtip, Gordana Panajotova për MIA-n ka konfirmuar se bëhet fjalë për aksident ku në vendin e ngjarjes jetën e kanë humbur një vajzë 15-vjeçare dhe një grua 62-vjeçare. Ka persona të lënduar edhe atë me lëndime të rënda trupore, por numri i tyre ende nuk dihet, ndërsa nga ana e ekipeve të Ndihmës së shpejtë janë transportuar në Spitalin klinik të Shtipit.

Automjetet e Ndihmës së shpejtë dhe Njësisë territoriale kundër zjarreve – Shtip janë në terren, komunikacioni në autostradën në drejtim të Shtipit deri në Kadrifakovë është në ndërprerje, ndërsa policia po i orienton automjetet përgjatë rrugës së vjetër rajonale.

Për momentin po vijon hetimi nga ana e organeve hetimore.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

INFO

NA NDIQ