Hungaria do të dërgojë njësi të reja policore në Maqedoni dhe Serbi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Për të parandaluar hyrjen e emigrantëve të paligjshëm në territorin e Bashkimit Evropian, policia hungareze do të dërgoj njësi të reja policore në Maqedoninë e Veriut dhe Serbi, gjegjësisht 30 policë në të dy vendet.

Policia hungareze thotë se me këtë mbështet aktivitetet që kanë të bëjnë me ruajtjen e kufijve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në ueb faqen e policisë hungareze thuhet se detyra kryesore e policisë është patrullimi për të parandaluar dhe zbuluar emigrantët e paligjshëm, kalimet ilegale të kufirit dhe kontrabandën me njerëz.

“Kolegët tanë nuk do të shërbejnë vetëm në afërsi të kufirit, por edhe në zona më të largëta. Ekipet do të lëvizin me mjete zyrtare në terren, si dhe do të përdorin pajisje dore për vëzhgim gjatë natës, si dhe kamera termike të dorës dhe të lëvizshme”, thuhet në njoftim.

TË FUNDIT
3 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
3 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
3 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
4 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
4 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani i reagon VLEN-it, i quan vasal, por nga VLEN i kundërpërgjigjen
8 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
4 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
1 ditë
Mickoski: Bullgaria s’ka energji për dialog!
7 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
1 ditë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
3 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
1 ditë
Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!
7 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

LEXO MË SHUMË

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

mickoski orban

Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

INFO

NA NDIQ