Hungaria trondit Serbinë në Beograd, Dragan Stojkoviq ikë kokulur

ina-online
ina-online

7 Shtator, 2023

Hungaria është shumë e fortë për Serbinë.

Hungarezët treguan zemër të madhe duke e mposhtur me rezultat 2:1 Serbinë në stadiumin “Rajko Mitiq” në Beograd.

Hungaria trondit Beogradin dhe selektori serb Dragan Stojkoviq ikë kokulur nga stadiumi.

Për Hungarinë shënuan Varga (34′) e Orban (36′) dhe për Serbinë Szala (autogol 10′).

Hungaria kryeson me 10 pikë në Grupin G të kualifikueseve e për Kampionatin Evropian, duke lënë pas Serbinë me 7, Malin e Zi 5, Lituaninë 2 dhe Bullgarinë me 2 pikë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

caci-xavi-hernandez

Xavi me kontratë të re te Barcelona

ronaldo

Cristiano Ronaldo vishet me rroba arabe për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite

nagelsman

Gjermania, Nagelsmann: Këtu, për të fituar Europianin

degea

De Gea po mendon pensionimin

inter

Fond i Lindjes së Mesme, gati për të blerë Interin

kombetarja

UEFA dënon Shqipërinë për ndeshjen me Poloninë…

caci-xavi-hernandez

Xavi zgjat kontratën me Barcelonën

fc shkupi

Voska përballet me Shkupin, Vardari me Gostivarin

Messi Mesi Inter Miami

“I vetmi argjentinas që nuk mori mirënjohje nga klubi”, Messi zbulon hatërmbetjen me PSG

INFO

NA NDIQ