Huqje në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, kryesuesi ngatërron deputeten me Dafina Zeqirin

INA
INA

11 Maj, 2023

Këngëtarja kosovare, Dafina Zeqiri është përmendur në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Kryesuesi i seancës së Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Arbër Ademi dje është përballur me një situatë jo të zakonshme.

Ademi ka ngatërruar deputeten Dafina Stojanovski me këngëtaren Dafina Zeqiri.

Teksa ai po përpiqej që ta ftonte Stojanocskin për ta marrë fjalën, i është drejtuar me fjalët “Ftojmë Dafina Zeqiri…..Dafina Stojanovski”.

Kjo situatë ka shkaktuar të qeshura në sallën e Kuvendit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti

Kurti në NBC: Bandat në veri ose kthehen në Serbi ose arrestohen në Kosovë, pastaj zgjedhjet

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

permbarues

VIDEO/Përmbaruesi ia mori shqiptarit nga Shkupi parcelën 470.000 euro, për borxh 30 mijë euro

INFO

NA NDIQ