Hyrja e ASH-së në Qeveri, sot takimi i grupeve të punës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Sot grupet e punës të ASH dhe LSDM janë takuar rreth arritjes së marrëveshjes për mundësinë e hyrjs në Qeveri të partisë që drejtohet nga Arben Taravari.

Sipas burimeve partiake për INA sot pritet shqyrtimi i programit dhe kërkesave të ASH, por edhe dikasteret se ku mund të kontriboj kjo parti.

Por nga ana tjetër ka zëra që partitë në pushtet po zvarrisin marrëveshjen duke taktizuar. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ