I dha 5 mijë euro me fajde, kërkonte t’i ktheheshin 15 mijë, arrestohet i dyshuari

ina-online
ina-online

20/01/2024

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Pejë, si të dyshuar për veprën penale “Fajde”.Sipas Policisë, i dyshuari kishte dhënë para me fajde një personi me vlerë 5 mijë euro, dhe më pa ka kërkuar që t’i kthehen 15 mijë euro.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që dyshohet se kohë më parë i kishte dhënë para me fajde rreth 5000 € viktimës mashkull kosovar, ku më pas ka kërkuar ti kthehen 15000 €. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt” – thuhet në raportin e Policisë së Kosovës./Kallxo.com

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ilir-Kulla

“Gjërat po ndryshojnë”, a mund të njihet Kosova nga dy shtetet që luftojnë për Nagorno-Karabakhun, sipas Ilir Kullës

flamuri zvecan

Flamuri serb largohet edhe nga Kalaja e Zveçanit

Gjykata_1-768x463-1-750x430-1

Mungon prokurori, dështon shqyrtimi fillestar ndaj serbit të akuzuar për krime lufte në Kosovë

Glauk Konjufca

Konjufca e pranon që dinari i ka acaruar raportet me amerikanët: Deklarata e O’Brien shqetësuese, e dimë pse janë “idhnu”

radojcic milan

I kërkuar nga Interpoli, a do ta dorëzojë Serbia kriminelin Milan Radoiçiq?

hoxha shkurta

“Nuk du me shku në xhenetin e Shefqet Krasniqit”, Arbana Xharra reagon pas ofendimit të Shkurte Fejzës

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Pas Thaçit, edhe Rexhep Selimit i largohet njëri nga avokatët kryesor

adelina shefqet krasniqi

Adelina Ismaili – Shefqet Krasniqit: Mos m’prek në Shkurten, mos gabo zotëri

Ganimete Musliu Ganja

Intervenimi kirurgjikal në zemër, Musliu: Po tërhiqem përkohësisht nga puna

INFO

NA NDIQ