I falsifikoi 500 euro dhe i futi në qarkullim në kazino, kapet shkupjani!

Picture of INA
INA

05/07/2023

Sektori për krim ekonomik dhe kompjuterik në kuadër të Sektorit të Punëve të Brendshme Shkup, ka parashtruar kallëzim penal kundër B.N.(29) nga Shkupi, pasi i njëjti dyshohet se ka falsifikuar para.

“Dyshohet se ka kryer veprën penale “Falsifikim i parave”, e dënuar me nenin 268 të Kodit Penal. Më saktë, i denoncuari ka prodhuar bankënotë të falsifikuar prej 500 euro, të cilën më datë 09.09.2022 e ka përdorur si të vërtetë, duke e lëshuar në qarkullim në kazino në rajonin e Kisella Vodës”, qëndron mes tjerash në njoftimin e MPB-së, transmeton TV21.

TË FUNDIT
25 minuta
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
1 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
2 orë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
2 orë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
2 orë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

ME TE LEXUARA

21 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
1 ditë
Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian
17 orë
Rama thirrje mërgimtarëve: Kthehuni nga Greqia, këtu do të fitoni më shumë
24 orë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup
2 orë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
21 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

INFO

NA NDIQ