I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

ina-online
ina-online

28/02/2024

Milani është i përgatitur të shesë dy lojtarët e huazuar, Alexis Saelemaekers dhe Charles De Ketelaere në verë, duke fituar mbi 30 milionë euro.

Edicioni i sotëm i gazetës italiane La Gazzetta dello Sport, ka zbuluar strategjitë e transferimeve të kuqezinjve për sezonin e transferimeve të verës.

Përveç një lojtari kryesor që mund të largohet në fund të sezonit – Theo Hernandez, Mike Maignan ose Rafael Leao – Milani është i përgatitur të rrisë buxhetin e tyre të transferimit përmes shitjeve të përhershme.

Sulmuesit anësor belg, Saelemaekers dhe De Ketelaere janë dy emrat që do të sakrifikohen nga drejtuesit kuqezi.

Sipas Gazzetta dello Sport, Atalanta praktikisht ka vendosur të nënshkruajë me De Katelaere përgjithmonë për 22 milionë euro plus bonuse.

Belgu ka shënuar dhjetë gola dhe ka dhënë shtatë asistime në 29 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, kështu që Atalanta është më se e kënaqur me paraqitjet e tij.

Nga ana tjetër, Bologna ende nuk ka vendosur për bashkatdhetarin e De Ketelaere, Saelemaekers, i cili së fundmi ka humbur vendin e titullarit në Stadio Dall’Ara.

24-vjeçari nuk është më pjesë e planeve të Milanit dhe Bologna ka një opsion për ta nënshkruar atë për rreth 10 milionë euro në qershor. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ