I jepte falas kur nuk kishte para, Mozzik falenderon publikisht shitësin nga Ferizaj

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Gramoz Aliu i njohur si Mozzik është një nga reperët më të suksesshëm sot në industrinë tonë muzikore dhe jo vetëm. Ndonëse tani falë punës së tij ai gëzon një ekonimi të mirë, disa vite më parë ka qenë krejt e kundërta.

Shpesh Mozzi ka treguar vështirësitë që ka kaluar shkak i gjendjes jo të mirë ekonomike të familjes para se të bëhej i famshëm. Gjatë kësaj periudhe ai ka pasur edhe njerëz që ia kanë shtrirë dorën, siç është shitësi i cigareve në lagjen e tij në Ferizaj. Këtë të fundit e ka prezantuar vetë Mozzik me publikun, me anë të një postimi në rrjetet sociale ku thotë se nu kia harron kurrë “nderin” që i ka bërë.

“Si pjesë e edukatës që kemi fituar nga familja e jeta , kam princip primar që mos të harroj edhe njerëzit që ndoshta vetëm një herë në jetë më kanë bërë mirë. Suad ( Kobra ) është shitës i cigarëve në Ferizaj që për shumë vite më ka dhënë cigare falas e gjithmonë me fjalën “Hajt bre kur t’i jep Zoti” mi kthen. E për të tillë njerëz unë e ndaloj makinën dhe i përshëndes,”-shkruan reperi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Luizi Kiara

“Trembet se është shtatzënë”, Luiz Ejlli i bën thirrje Policisë: Kur ta shihni Kiarën në rrugë…

kiara

Kiara Tito “në hall”, kërkon nga ndjekësit sugjerime për emra të fëmijës

bardhi

Bardhi i kthehet keq Rozës

arbana osmani ledion lico

Arbana reagon pas një ‘thumbi’ të Ledionit

luizi kiara

Kiara dhe Luizi këndojnë bashkë një këngë të mrekullueshme (video)

Big brother vip albania3

Dy emrat e përfolur si hyrje të reja në Big Brother Albania VIP 3

arta kabashi

Arta Kabashi në një lidhje dashurie?

BBVip Big brother vip albania

Banori i Big Borther Vip Albania pëson incident gjatë një loje, detyrohet të lë shtëpinë (FOTO)

sara silvi

E paralajmëroi! Del fotoja tjetër e Silvit me Sara Gjordenin krah njëri-tjetrit

INFO

NA NDIQ