I mbylli punonjësit e komunës brenda dhe theu inventarin – Arrestohet 48 vjeçari nga Negotina e Pollogut

INA
INA

11 Maj, 2023

Një rast i dhunshëm ka ndodhur sot në ambientet e Komunës së Vrapçishtit në fshatin Negotinë, ku janë të vendosur punonjësit nga Sektori për Urbanizëm. Një 48 vjeçar nga fshati Negotinë ka hyrë dhunshëm në zyrat e komunës, i ka mbyllur brenda një zyre punonjësit e urbanizmit dhe ka thyer inventarin komunal.

Siç njoftojnë nga policia, autori i rastit është arrestuar dhe ndaluar në stacionin policor. Është kryer edhe bastisje në shteëpinë e tij, ku janë gjetur 2 pushkë gjuetie dhe një pistoletë, të cilat i ka poseduar me leje të rregullt.

Nga MPB thonë se pas dokumentimit të rastit ndaj personit në fjalë do të ngrihet kallëzimi përkatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall-kasami

Kasami thirrje për front opozitar shqiptar: Të bashkohemi për fitore

ajvazi ibrahimi haracine

Sherri mes kryetarit dhe ish-kryetarit të Haraçinës, komuna e mbyllur, prokuroria sjell një vendim

IMG_1517

Promovohet në Shkup Instituti për Demokraci dhe Analiza Ekonomike – IDEA

matura-shteterore-provimi

Sot provimi i parë i maturës shtetërore

mickoski-kovacevski

Kovaçevski: Do ta ftojë në takim Micksokin, do të propozojë që të flitet vetëm për dy tema

BDI

BDI: Korridoret do të ndërtohen

ylber kushtrim

Ish aktivisti studentor Ylber Jahiu: Zgjedhja e Kushtrim Ahmetit në krye të UT-së shpresë për të ardhmen e këtij Universiteti

lypsar

Do të largohen personat që kërkojnë lëmoshë në rrugët e Çarshisë së Shkupit

fatmir-limani-1-750x430-1

Befason Fatmir Limani: Lëvizja Besa dhe Alternativa bashkë me Grupin e Zjarrit 9.1%, ndërsa BDI me ASH 6.8%

INFO

NA NDIQ